Realizatorzy Projektu

Współrealizatorami projektu Miejskiego Centrum Informacji Społecznej w Krakowie są dwie krakowskie fundacje, które zostały wyłonione w otwartym konkursie ofert na prowadzenie Miejskiego Centrum Informacji Społecznej w formie wsparcia zadania publicznego ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Krakowa na początku 2017 roku.

Fundacja Hipoterapia (o statusie organizacji pożytku publicznego) działa od 1989 wspierając corocznie ponad 100 niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w ich zmaganiach na drodze do potencjalnej samodzielności w dorosłym życiu. Łącząc projekty ze sfery pomocy społecznej, terapii i kultury Fundacja pomaga podopiecznym z różnymi typami niepełnosprawności pokonywać bariery fizyczne, psychiczne i społeczne, aby mogli oni osiągać maksymalną, możliwą sprawność i samodzielność.

Kompleksowe i tradycyjne metody terapii Fundacja realizuje w nowoczesny sposób, jednocześnie sięgając po nowatorskie narzędzia oraz technologie. Poza specjalistyczną pomocą w rozwoju psychoruchowym oraz społecznym osób z niepełnosprawnościami celem Fundacji jest także wsparcie i doradztwo dla ich rodzin.

facebook.com/hipoterapia
www.fundacja-hipoterapia.pl

Fundacja MATIO jest niezależną organizacją mającą na celu niesienie pomocy dzieciom i chorym dorosłym dotkniętym mukowiscydozą oraz ich rodzinom. Współpracuje z ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą zajmującymi się problemami związanymi z leczeniem choroby. Fundacja MATIO została założona w Krakowie przez grupę ludzi dobrej woli znających specyfikę tak trudnej, nieuleczalnej choroby genetycznej, jaką jest mukowiscydoza. Inicjatorem powstania Fundacji był Paweł Wójtowicz, rodzic dziecka zmarłego na mukowiscydozę. Dokonał on rejestracji Fundacji pod koniec 1996 roku. Działalność rozpoczęliśmy 15 marca 1997 roku. Pełna nazwa fundacji to MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę.

Już od dawna borykasz się z trudnym problemem,
nie wiesz co zrobić?

Napisz do nas, zadzwoń albo przyjdź osobiście
postaramy się pomóc Ci w trudnej sytuacji!

Odwiedź nas w biurze

zobacz na mapie

Napisz do nas już teraz
na czacie online!

Zadzwoń lub wyślij email

tel. 728-352-126

tel. 571 263 850

napisz email